dobreee Warsztaty z wykorzystaniem klocków lego.

18 października 2017 r. dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej w Rakoszycach wzięły udział w projekcie zatytułowanym: "Znam zabytki sakralne mojej gminy"- warsztaty zabytkowej architektury sakralnej gminy Środa Śląska dla dzieci.

Podczas realizacji zadania uczniowie obu klas, wspólnie z prowadzącym, obejrzeli na tablicy interaktywnej prezentację o zabytkowych budowlach sakralnych, a następnie wybrali jeden z kościółków do odtworzenia z klocków Lego.

Dzieci budowały poszczególne elementy kościoła poznając jednocześnie ich nazwy i ucząc się współpracy w grupie. Zabawa była znakomita. W niespełna godzinę kościół został zbudowany. Pozostało jeszcze pozbierać niewykorzystane klocki i już można było ustawiać się do wspólnego zdjęcia.